کاربران

معاونت خدمات رفاهی

شرح وظائف معاونت خدمات رفاهی بنیاد :

از مهمترین اصول بنا گذاشتن سازمانی فعال و شاد و پربازده و خلاق، بهره گیری از تمام ظرفیتهای مدیریتی اقتصادی در تمامی مجموعه های کار گروهی به عنوان یک اصل بلامنازع  مطرح میباشد.

چرا که به عقیده متخصصان انگیزه سازی پرسنل در مجموعه های مدیریتی دنیا (که انگیزش کارکنان همپای بهره وری و موفقیت گام برمیدارد اگر خواسته باشیم کارکنان موفق و شادابی داشته باشیم باید مطمئن شویم که آنها از کار خود احساس رضایت میکنند.)

الف: امروزه در جامعه ای که اکثر خانواده های آن با مشکل مسکن روبرو میباشند و به علت عدم وجود اطلاعات دقیق آماری در بسیاری از جوامع مدیریتی کلان و غیر کلان با چالشهای پیش رو و بحرانهای حاکم حقوقی روبرو میباشیم که خود مقوله ای مفصل و در یک جمله میتوان با یک کارگروه مسکن زبده و توانمند ، این بخش را از رکود خارج نمود و بحث مورد نظر به لحاظ تخصص ویژه باید توسط کارگزاران این طرح بصورت مدون ،مکتوب و جامع چه از لحاظ ساختاری چه از لحاظ حقوقی و مالی تنظیم گردد.

ب: از دیگر موارد انگیزش کارکنان در شادابی که همانا سرلوحه کار در معاونت رفاهی پرسنل می باشد میتوان با مراجعه به تقویم روزهای ذکرشده آن را بعد از گزینش و طرح دقیق بودجه بندی به تصویب جامعی مبدل ساخت که سرآمد تاریخ خدمت در این مجموعه گردد:

1- روز زن مصادف با میلاد پربرکت بانوی بزرگوار اسلام بی بی دو عالم فاطمه زهرا (سلام اله علیها)

2- روز مرد مصادف با میلاد مولود کعبه امیر المومنین مولی الموحدین علی علیه السلام .

3- روز دختر مصادف با تولد بانو کریمه اهل بیت حضرت معصومه علیه السلام.

4-روز کارمند که بعلت کمرنگ شدن خود از دلایل سقوط انگیزش مطرح است.

5-روز میلاد قافله سالار کربلا حضرت زینب کبری (سلام اله) بعنوان روز پرستار .

6- یکم شهریور ماه روز ابو علی سینا که بحق و الانصاف بهنوان بهترین گزینه انتخابی قدردانی از جامعه پزشکی کشور مطرح است خود دلیل موجه اثبات خادمی این بزرگواران.

7- همکاری در ازدواج پرسنل .

8- یکی از موارد دیگر قبولی کنکور پرسنل در آحاد و طبقات مختلفه از جمله فرزندان آنان و خود پرسنل و یا همکاران سازمانی خواهد بود.

9- چگونه میتوان کتمان کرد که خرید یک عدد کارت نمونه در آستانه تاریخ تولد پرسنل نمیتواند در آرمان گرایی خدمت به رفاه پرسنل از انگیزه خارج باشد .

10- کدام خانواده ای است که امروز با وجود تولد سرتاسر سعادت فرزند شادمان و خوشحال نشده باشد!

ارسال یک عدد کارت تبریک هر چند کم هزینه و یک عدد کارت شارژ اعتباری بانکی به اسم نوزاد تولد یافته چه کمکی نمینواند از بعد روانی به انگیزش پرسنل داشته باشد.

11- و در ادامه به ذکر این نکته هر چند تلخ ، گذرا اشاره میگردد که در اتفاقات ناگوار پیش روی ما گاهی تسلیت، حتی با ارسال یک پیامک یا ایمیل و در حد توان بضاعت خیریه و همچنین حضور در جلسات ختم و ترحیم میتواند از دیگر موارد پیش روی انگیزش باشد.

پ: در جامعه ای اسلامی که شاید آیه قرآن ( فاقرضو قرض الحسنه) نمادی از تجمل و تبلیغ در بانکها تبدیل گردیده است ، وجود یک صندوق قرض الحسنه توانمند با وجود متخصصین فن در جلسات نظام مند با همکاری تمامی پرسنل با مبالغی هرچند اندک تسهیل در حل مشکلات پیچیده اقتصاد امروزه از مهمترین نقوش ماندگار خدمت در معاونت رفاهی می باشد که باید طرح و توجیه اقتصادی آن و مطلقا با مسائل شرعی سازگار و با کادر گروهی مجرب به خدمتی ماندگار تبدیل گردد.

ی : سلام به وجود مقدس حضرت رضا علیه تحیه و الثناء در مشهد مقدس و استفاده از زیر ساختهای کار گروه متخصص در ارائه خدمات ویژه و ارزان قیمت به آرزومندان سفر از دیگر مسائل مورد طرح در معاونت رفاه می باشد که باید توسط صاحبان تجربه مورد اجراء گذاشته شود.